KURUMSAL Kurucumuz Eğitim Felsefesi Yönetim Kadrosu BUEK İnsan Kaynakları EĞİTİM ÖĞRETİM Anaokulu Okul Öncesi İlkokul Ortaokul Lise Okullarımız YENİ KAMPÜSLER UĞURLU OLMAK Sorularla Uğur Okulları Uğur'da Sorumlu Üretim ve Tüketim Programı Uğur Makes You Global - U Makes U Global Uğur’da Aktif ve Sağlıklı Yaşam U Mag Newsletter Uğur Sınava Hazırlık Merkezi Eğitime Teknolojik Destek Uğur International U-Tigers Club U Store Duyurular ve Haberler Basın Odası Blog İnsan Kaynakları Bize Ulaşın Tanıtım Filmi

Uğur Makes You Global - U Makes U Global

Uğur Okulları olarak öğrencilerimizi global dünyaya hazırlayabilmek ve geleceğin gerekliliklerine adapte olabilen bireyler olarak yetiştirebilmek amacıyla U Makes U Global Programını başlattık. Anadil ile birlikte ikinci dil edinimini hayatın merkezine alan İngilizce programlarımız kapsamında, tüm Uğurlu öğrencilerimiz bir dünya vatandaşı olarak yetişiyor.

Dil ediniminde kaliteli içeriklere maruz kalmak kadar maruz kalınan içeriğin sıklığı, yoğunluğu, çeşitliliği ve farklı becerilere hitap eden etkinlik tasarımlarının varlığı da çok önemlidir. Öğrencinin yabancı dile sınıf içinde, okulun diğer ortamlarında, evde, dışarıda maruz kalırken yaşamın geneline, kariyer gelişimine, geleceğin gerekliliklerine hitap etmesi gibi amaçları da barındırması Uğur Okulları U Makes U Global programının bir parçasıdır.

Derslerin %50’si İngilizce

Küresel dünyaya hazırlık programı U makes U global ile Uğur okullarında, öğrencilerimizin küçük yaşlardan itibaren yabancı dil ediniminde emin adımlar atarak ilerlemesi amacıyla okul öncesi ve ilkokul kademesinde ders programlarımızın %50'si İngilizce olarak planlanır. İngilizce Skills (yabancı uyruklu) öğretmenlerimiz ile sınıf öğretmenlerimizin temel derslere eş zamanlı katıldığı “Co-op”dersleri ile öğrencilerimizin temel derslerdeki bilişsel gelişimleri ile İngilizce dil edinim becerileri daha üst standartlara ulaşır.

Ayrıca genel İngilizce, İngilizce matematik, İngilizce fen derslerinin tamamı İngilizce işlenir. Müzik, görsel sanatlar, beden eğitimi gibi uygulamalı derslerde de öğrenciler alana yönelik terimler ve yönergelerle İngilizceye maruz kalırlar. Öğrenciler farklı dillere hakim öğretmen avantajından faydalanarak bir dünya vatandaşı olarak yetişir. Uğur Okullarına özel yazılmış İngilizce okuma-yazma serisi ile öğrenciler İngilizce diline özgü sesleri, kelime ses ayrıştırması-birleştirmesi ile telaffuzu edinirler. Oracy programı ile de sadece konuşma pratiği değil etkili iletişim için gerekli tüm becerileri de içselleştirirler.

Etkinlikler Dört Duvarla Sınırlı Değil

Projeler ve etkinliklerimiz ile derslerimiz sınıfın dört duvarıyla sınırlı kalmaz. Eğitim programımız öğrencilerimizin tüm gün boyunca hem İngilizce’ye hem de Türkçe’ye mümkün olduğunca maruz kalmalarını sağlamak üzere entegre edilmiştir.

Kişisel ve mesleki gelişimi ön planda tutan Uğur Okullarında, düzenli olarak gerçekleştirilen Mesleki Gelişim Akademisi ile öğretmenlerimizin eğitimleri de gerçekleştirilir. Öğretmenlerin sürekli desteklendiği, en güncel yöntemlerle donatıldığı bir ortamda öğrenciler; ikinci dili ve geleceğin gerekliliklerini eğitimli ve güncel öğretmen avantajıyla kolaylıkla kazanırlar.

Global dünyada üreten bireyler olabilmek için gereken yetkinliklerin kazandırıldığı U makes U global programı ile Uğur Okulları öğrencilerini global dünyaya her yönden hazırlar.

Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım