Uğur Okulları

444 4 845
spotify youtube facebook twitter instagram linkedin

Sakarya Uğur Okulları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı Kutlamaları

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ,Sakarya Uğur Okulları’nda coşkuyla kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşma yapan Lise Müdürü Çiğdem KÖK;

‘’          Değerli Misafirlerimiz, Öğretmenlerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

   Bugün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Millî Mücadelemizin Türk tarihinde önemli dönüm noktalarından biridir. Bugün, Büyük Önder Atatürk’ün Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının ve Millî Mücadelenin başlangıcının 105. yıl dönümü. Tarihi boyunca bağımsız yaşamış olan Türk milletinin yine dünya üzerindeki varlığını bağımsız olarak sürdürmesi için buna inanan ve "Türk milletini yine milletin kendi azim ve kararı kurtaracaktır." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yediden yetmişe tüm milletini arkasına alarak milli mücadeleyi başlatmış ve tüm yoksulluğa, yokluğa rağmen bu mücadelede Türk milleti başarı elde etmiştir. Bağımsızlığımızın elde edilmesi için hangi zorluklarla boğuşulduğu, hangi yokluklarla mücadele edildiği hiçbir zaman unutulmamalı ve sonraki nesillere bu mücadeleler anlatılmalıdır.

         Gazi Mustafa Kemal Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ata’sının emanetine Cumhuriyet’e sahip çıkacak, O’nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, günümüz teknolojik kabiliyetleriyle donatılmış Türk genci ülkemizi en iyi şekilde Ata’mızın gösterdiği hedefe taşıyacaktır.

      Millî Mücadelemizdeki inanç, birlik, beraberliğin her zaman örnek alınarak aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Bunun bozulmasına da başta Türk gençliği olmak üzere Türk milleti asla izin vermeyecektir.

      Bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa bunu borçlu olduğumuz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı sevgi, saygıyla kutluyorum.’’dedi.

Tören,Gençliğe Hitabe,Gençliğin ATA’ya cevabı,orotorya,WUSHU Dünya Şampiyonlarının sergiledikleri muhteşem performans,Jimnastik İl 1.si Uğur Okulları öğrencisi Öykü Nisa YILMAZ’ın jimnastik gösterisi ,danslar ve okul korosunun söylediği şarkılarla sona erdi.

19 Mayıs 2024

Listeye Dön
Uğurlu Olmanın Tam Zamanı

Uğurlu Olmanın
Tam Zamanı

Size en yakın okulumuzu seçerek ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.

UĞUR'A BAŞVUR
İletişim Formu
İletişim Formu
Lütfen robot olmadığınızı doğrulayınız.