KURUMSAL Kurucumuz Eğitim Felsefesi Yönetim Kadrosu BUEK İnsan Kaynakları EĞİTİM ÖĞRETİM Anaokulu Okul Öncesi İlkokul Ortaokul Lise Okullarımız YENİ KAMPÜSLER UĞURLU OLMAK Sorularla Uğur Okulları Uğur'da Sorumlu Üretim ve Tüketim Programı Uğur Makes You Global - U Makes U Global Uğur’da Aktif ve Sağlıklı Yaşam Uğurlu Öğretmenler Kulübü U Mag Newsletter Uğur Sınava Hazırlık Merkezi Eğitime Teknolojik Destek Uğur International U-Tigers Club U Store Duyurular ve Haberler Basın Odası Blog İnsan Kaynakları Bize Ulaşın Tanıtım Filmi

Öğrencilerimize Kazandırmak İstediğimiz Değerler

29/09/2022

Uğur Okulları eğitim programında yer alan Asalet ve Zarafet dersleri kapsamında okul öncesi ve ilkokul kademesinde öğrenim gören öğrenciler; davranış dili, etkili iletişim becerileri, kişisel bakım ve çevre temizliği konularında bilinçlendirilir. Öğrencilerin öz bakım becerileri gelişmiş, kendilerini doğru ifade edebilen, iletişim becerileri güçlü, nezaket kurallarına uyumlu, toplum kurallarının farkında ve onlara saygılı bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.

Okul öncesi ve tüm ilkokul kademelerinde haftada bir saat gerçekleştirdiğimiz Asalet ve Zarafet dersimiz okullarımıza psikolojik danışmanlarımız tarafından yürütülür. Her hafta işlenecek olan dersin konusuna uygun hikaye, video, çalışma sayfaları ve drama oyunları ile kazanımlar öğrencilere sunulur.

Asalet ve Zarafet dersi Kişisel Bakım ve Temizlik, Etkili İletişim ve Sihirli Sözcükler olmak üzere 3 ana tema üzerine şekillenmiştir.

Kişisel Bakım ve Temizlik temasında ele aldığımız konular; banyo yapmak, el-ayak ve tırnak temizliği, ağız ve diş temizliği, kıyafet temizliği ve saç bakımı, yaşam alanları ve çevre temizliğidir.

Etkili İletişim temasında ele aldığımız konular; telefonda ve yüz yüze konuşma kuralları, restoran, yemekhane, kafe, sinema, tiyatro, kütüphane, alışveriş merkezi kuralları ve sosyal medya kurallarıdır.

Sihirli Sözcükler temasında ele aldığımız konular ise; “lütfen” ve “teşekkür ederim” sözcüklerini kullanabilme, selamlaşma, özür dileme ve müsaade etme kelimelerinin önemi ve doğru kullanım becerisinin kazandırılmasıdır.

Sosyal ve duygusal gelişim bir bütündür ve çocuğun hayatına dokunan tüm ortamlar tarafından süreklilik ve tutarlılık içerisinde desteklenmelidir. Uğur Okulları olarak Asalet ve Zarafet dersinde ele aldığımız tüm bu konular ile öğrencilerimizin öncelikle aile ortamında öğrenmeye başladıkları kuralları okul ortamında derslerimiz ile destekleyerek kalıcı getirmekteyiz.

Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım