Ankara’nın En ‘Özel’ Okulu Uğur Okulları Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü açıldı!

ANKARA’NIN EN ‘ÖZEL’ OKULU UĞUR OKULLARI YAŞAMKENT 15 TEMMUZ KAMPÜSÜ MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN İSMET YILMAZ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞEN GÖRKEMLİ TÖRENLE AÇILDI!

48 yıllık eğitim birikimi ve vizyonunu 93 Uğur Lisesi, 11 Uğur Ortaokulunun ardından anaokulundan üniversiteye uzanan 12 yeni kampüse taşıyan Uğur Okulları, Ankara’da Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü’nün açılışını Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve BUEK Başkanı Enver Yücel’in katılımıyla geçekleştirdi.

Uğur Okulları, global standartlarda, yenilikçi eğitim anlayışını benimseyerek, kaliteyi ön planda tutarak, yeni kuşakları «iyi insan olma bilinciyle» yetiştirerek akademik başarı sunan eğitim yaklaşımıyla yeni okul yatırımlarını hayata geçiriyor. Bugün Türkiye’nin dört bir yanında 93 lise, 11 ortaokul ve 12 yeni kampüsü ile eğitim sektörünün en güçlü aktörleri arasında yer alan Uğur Okulları, yeni eğitim öğretim döneminde, anaokulundan liseye uzanan okullarıyla kaliteli eğitimi Türkiye’nin birçok noktasına ulaştırmayı hedefliyor.

36.000 öğrencisi ve 2000 öğretmeniyle 2016-2017 eğitim öğretim dönemine etkili bir giriş yapmayı hedefleyen Uğur Okulları, “Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü” açılışını 6 Eylül 2016 Salı günü Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel’in katılımıyla gerçekleştirdi.

Uğur Okulları Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü açılış kokteyli Uğur Okulları 12. Sınıf öğrencisi İrem Koç’un piyano dinletisi ile başladı. Uğur Okulları Anadolu Rüyası Zeybek ve Seymen ekibinin gerçekleştirdiği gösteri büyük alkış toplarken, “Memleket İsterim” adlı şiiri okuyan Uğur Okulları 12. sınıf öğrencisi Öyküm, tüm davetlileri duygulandırdı.

“DEMOKRASİNİN KORUYUCULARI YAŞAMKENT 15 TEMMUZ KAMPÜSÜNDE YETİŞECEK”

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Sayın Enver Yücel açılış konuşmasında her yeni kampüsün kendileri için yeni bir doğuşu simgelediğini belirtirken Ankara Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü’nün ise anlamının çok daha özel olduğunu vurguladı. Ülkemizde yaşanan hain saldırının tüm halkımızı derinden etkilediğine değinen ve saldırıyı bir kez daha lanetleyen Yücel, Ankara’da açılan yeni kampüsün isminin veriliş hikâyesini davetlilere şu şekilde açıkladı: “Biz Türkiye’nin düşünsel bataklığını kurutmak için bu kampüsümüzün adına 15 Temmuz dedik. Pırıl pırıl beyinler yetiştirmek için bütün kurumlarımızda demokrasinin üstünlüğünü, insan haklarının vazgeçilmezliğini, düşünce ve ifade özgürlüğünün önemini sürekli öğreteceğiz, gençlere geleceklerinin teminatı olarak demokrasinin önemini kavratacağız. Gençler önlerine çıkabilecek tüm engellere, tüm barikatlara hazırlıklı olacak yani diyorum ki gençlerimizden muasır medeniyet yolunda yürümelerini, bilginin ışığıyla yürümelerini isteyeceğiz. Bize düşen bu olayı unutturmamak, dersler çıkarmak. Hatta bu menfur olay okullarda ders olarak dahi okutulmalı” dedi.

48 yıldır sadece eğitim sektöründe hizmet verdiklerini ve hedeflerinin çok yönlü, sorgulayan, katılımcı dünya vatandaşları yetiştirmek olduğunu vurgulayan Yücel, “Eğitimcinin ideolojisi de yolu da Mustafa Kemal’in yoludur. Gençler şunu bilmelidir ki Kuvay-ı Milliye ruhu asla ölmez, asla zamanı ve modası geçmez, bu topraklarda yaşayan her gencin er ya da geç Kuvay-ı Milliye ruhuna ihtiyacı olacaktır. Biz eğitimde bu anlayışla yol alacağız” dedi.

Uğur Okulları Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü’nde Türkiye Cumhuriyeti sevdalısı, demokrasinin koruyucuları olacak gençlerin yetişmesi gerektiğini söyleyen Enver Yücel, okulun kütüphanesine demokrasi mücadelesinde şehit düşen Prof. İlhan Varank’ın; konferans salonuna ise darbe gecesinin kahramanlık sembolü Ömer Halisdemir’in ve okulun spor salonuna ise Abdullah Tayyip Olçak ismini verdiklerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’ın yaptığı konuşmanın ardından gerçekleşen kurdele kesim töreni ise görkemli bir gösteriye dönüştü, tüm veli ve öğrencilerin alkışları eşliğinde Ankara Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü’nün açılışı resmi olarak yapıldı.

UĞUR OKULLARI YAŞAMKENT 15 TEMMUZ KAMPÜSÜ, ANKARA’DA GELECEĞİN EĞİTİMİNE ÖNCÜ BİR YATIRIMDIR!

Uğur Eğitim Kurumları’nın 48 yıllık öncü ve modern eğitim anlayışının yansıması olarak Ankara’da açılan Uğur Okulları Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü’nün önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini dile getiren Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, yaptığı konuşmada geleceğin eğitim sisteminin temelini attıklarının altını çizdi.

Yücel, şunları söyledi:

“Uğur Okulları Yaşamkent 15 Temmuz Kampüsü, 500 öğrenci ve deneyimli 80 öğretmeniyle 2016-2017 eğitim öğretim dönemine başladı. Akademik başarıyı destekleyen sınava hazırlık merkezi; okul öncesi ve ilkokul eğitiminde öğrenciye özgü eğitimi destekleyen Reggio Emilia felsefesi düşünen, sorgulayan, üreten nesiller yetişmesini destekleyen STEM Laboratuvarı; kapalı spor salonu, yüzme havuzu, zengin yayın içerikli kütüphanesi ile çocuklarımız geleceğin eğitim modeliyle buluşacak. Uğur Okulları’nın benimsediği hoşgörülü, paylaşımcı, toplumu ve aile yapısını tanıyan, inanç ve geleneklere saygılı yapısı ile çocuklarımıza en yenilikçi eğitim imkanını sunmaya hazırız” dedi.