KURUMSAL Kurucumuz Eğitim Felsefesi Yönetim Kadrosu BUEK İnsan Kaynakları EĞİTİM ÖĞRETİM Anaokulu Okul Öncesi İlkokul Ortaokul Lise Okullarımız YENİ KAMPÜSLER UĞURLU OLMAK Sorularla Uğur Okulları Uğur'da Sorumlu Üretim ve Tüketim Programı Uğur Makes You Global - U Makes U Global Uğur’da Aktif ve Sağlıklı Yaşam Uğurlu Öğretmenler Kulübü U Mag Newsletter Uğur Sınava Hazırlık Merkezi Eğitime Teknolojik Destek Uğur International U-Tigers Club U Store Duyurular ve Haberler Basın Odası Blog İnsan Kaynakları Bize Ulaşın Tanıtım Filmi
Sakarya Uğur Okulları Kampüsü
Papuççular Mah.Tan Sk.No:26 Adapazarı/Sakarya

Hakkında

Uğur Okulları Sakarya Kampüsü'nde yepyeni binası ile Ortaokul 2017-2018 yılında faaliyete geçmiştir. Lise hazırlık ve üniversite hazırlıkta başarısını tüm Sakarya'da ispat etmiş kurucu kadrosu, ortaokul ile geleneği sürdürmeyi hedeflemiştir.

Ortaokumuzu toplamda 2250 m2 alanda kuruludur. 3 katlı yapısı ve modern tasarımı ile öğrencilerine konfor ile birlikte kaliteli eğitimi aktarımı hedeflenmiştir.

Ortaokulumuza Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 288 öğrenci kontenjanı tanımlanmıştır. En fazla 24 öğrenci bulunacak şekilde 12 derslik ve öğrencilerimiz için fazlasıyla önemli olduğunu düşündüğümüz geniş koridorlara sahiptir. Ortaokul içerisinde derslikler haricinde;

Fen Laboratuvarı

Robotik Kodlama Atölyesi

Görsel Sanatlar Atölyesi

Kütüphane

Kapalı Spor Salonu

Konferans Salonu

Veli Görüşme Odası bulunmaktadır.

2018 -2019 Eğitim Öğretim yılında okulumuz Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen “Sağlıklı Okul, Temiz Okul Kampanyası” ve “Beyaz Bayrak Projesi” kapsamında sağlık ve temizliğin sembolü Beyaz Bayrak ile ödüllendirilmiştir.

“Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması" başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir. Bu proje kapsamında okulumuz “Beslenme Dostu Okul” olmuştur.

Özellikler

Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım