Kardeş okul kodlama etkinliği ile uğurlu öğrenciler, öğrendiklerini akranlarına aktardı.

Kardeş okul kodlama etkinliği ile uğurlu öğrenciler,  öğrendiklerini akranlarına aktardı.

Uğur Okulları Ünye – Fatsa kampüsünde gerçekleştirilen Kardeş Okul Kodlama Etkinliği’nde öğrenciler, Bilgi Teknolojileri ders içeriğinde yer alan kodlama modülünde öğrendiklerini kardeş okul öğrencilerine aktardırlar. Böylece iki okulun öğrencileri hem bilgi alışverişi yaptı hem de birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı buldu.

Uğur Eğitim Kurumlarının, 49 yıl önce 3 odalı bir dershane ile başlayan eğitim yolculuğu bugün 70 Uğur Temel Lisesi, 23 Uğur Anadolu Lisesi, 11 Uğur Ortaokulu, 12 kampüs ve yeni dönemde 13 yeni kampüs yatırımı ile hız kesmeden devam ediyor. Hedef, Türkiye’nin geleceğine değer katacak başarılı ve mutlu nesiller yetiştirmek. Bu misyondan hareketle Uğur Okullarında önemli bir etkinli yapıldı. Uğur Okulları Ünye – Fatsa Kampüsünde gerçekleştirilen Kardeş Okul Kodlama Etkinliği’nde öğrenciler, Bilgi Teknolojileri dersinin bir modülü olan kodlama modülünde öğrendiklerini, kardeş okul öğrencilerine aktardılar.

ÖĞRENCİLER ARASI BİLGİ AKTARIMI

Etkinliğin en büyük amacının ‘akran öğretimi’ olduğunu belirten Eğitim Teknolojileri ve Bilgi işlem Direktörü Metin Akça konuyla ilgili şu şekilde konuştu: “Akran öğretimi; öğrencilerin birbirlerine yardım ettikleri ve öğreterek öğrendikleri bir öğretim yöntemidir. Biz bu etkinliği yapmakla; Uğur Okulları öğrencilerinin kardeş okullarındaki öğrencilere, bugüne kadar öğrendikleri kodlama ve algoritmik düşünme becerilerini aktarmalarını amaçladık. Öğrencilerimiz, Bilgi Teknolojileri dersinde gördükleri ‘kodlama modülü’nün bir bölümünü arkadaşlarına anlattılar. Öğrencilerimiz sadece dersler hakkında bilgi vermekle kalmadı, yeni arkadaşlıklar kurarak sosyal bir kazanım da elde ettiler.”

Etkinlik için kardeş okula giderek oradaki öğrencileri alan ve kendi okullarına getiren Uğurlu öğrenciler, gün boyunca kardeş öğrencilerle sohbet etti, yemek yedi, onlara okulu gezdirdi, laboratuvarda birlikte ders işlediler. Öğrenciler birbirlerine hediye vererek günü sonlandırırken hep birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdiler.